Jazykové kurzy jsou sice skvělá věc, ale mají jednu neoddiskutovatelnou vadu. Student si musí vyhradit nezřídka až devadesát minut času každý týden a pravidelně na výuku docházet. V mnoha případech jsou hodiny rušeny z pracovních, rodinných či jiných důvodů a situace může dojít tak daleko, že marně lovíte v paměti, jak že ten váš lektor vlastně vypadá. Takto vznikají tzv. „věční začátečníci“, kteří se sice jazyk učí, ale slovíčka jim nejsou cizí pouze v prvních lekcích – ty však mají dokonale zvládnuté! Jazykové školy proto nabízejí pro všechny časově zaneprázdněné lidi intenzivní pobytové kurzy – nejčastěji týdenní, spojené s pobytem v přírodě. Ty sice nedokážou zázraky, ale během několika dní Vám alespoň cizí jazyk nebude připadat jako čínština – pokud se ji tedy zrovna neučíte!

Vybírat můžete z mnoha destinací, ovšem abyste si proti sobě nepoštvali svoji peněženku, učit se můžete i v České republice. Takovéto kurzy nabízí jazyková škola Slůně – svět jazyků (www.slune.cz), která v letních měsících pořádá kurzy v Moravskoslezských Beskydech, a to jak s českými lektory, tak s rodilými mluvčími. Strávíte tak pěknou dovolenou, a ještě se naučíte mluvit anglicky!

Letní pobytové kurzy lze využít také při vytváření „lepšího ovzduší“ v rámci pracovních vztahů. Skupinka zaměstnanců si na týden oddychne od svých každodenních pracovních povinností, odnese si skvělé zážitky z dovolené a naučí se cizí jazyk. Do práce se tak vrací s úsměvem na tváři, schopna jednat i se zahraničními klienty.

Pokud jsou tedy cizí jazyky i Vaše místo, kde vás tlačí pata, máte příležitost, jak situaci změnit. Držíme palce při studiu!